fbpx

Teknede Kına

Kına eğlencesi birçok kişi tarafından sevilerek yapılan bir eğlence türüdür. Kişiler kınayı genel olarak gelinin evden ayrılması olarak düşünür ve bundan dolayı hüzünlü bir eğlence türü olarak tasarlarlar. Evlenen kişi bu eğlencenin bir kısmında ağlayıp üzülse de genel olarak bu eğlencede oldukça fazla eğlenir.

Kına Eğlencesi Nerelerde Yapılabilir?

Kına eğlencesi, kişiler tarafından oldukça fazla tercih edilir. Düğünden bir gün önce yapılan bu eğlenceyi kişiler severek ve eğlenerek yaparlar. Kına eğlencesi hangi mekanlarda yapılabilir? Sorusu da oldukça merak edilir. Bu sorunun cevabı şöyledir;

  • Lüks bir tekne ya da yat,
  • Evin bahçesi var ise bahçe,
  • Yine evin salonu büyük ise evin salonu 

Bu maddeleri çoğaltmak mümkün fakat en şık ve unutulmaz olanı lüks bir teknede yapmak olacaktır. Kişiler kına eğlencesini nerede yapmak ister ise orada yapabilir. Ancak kalabalığın ne kadar olacağını göz ardı etmemelidirler. Eğer kişiler kaç kişinin geleceğini doğru tahmin edemezler ise büyük sorunlar ortaya çıkabilir.

Teknede Kına Eğlencesi İçin Kutlama Nasıl Olmalıdır?

Teknede yapılan kına eğlenceleri genel olarak daha az kişiler ile yapılır. Bundan dolayı da kişiler kına gecelerini teknede kutlamak istiyorlar ise az kişi çağırmalıdır. Kına eğlencesinde genel olarak süslemeler kırmızı renk üzerine kurulu olsa da kişiler istedikleri ve sevdikleri renkler ise süsleme yapabilir.

Kına Eğlencesine Kimler Çağırılabilir?

Kına eğlencesi, genel olarak gelin olacak kişinin daha hüzünlü geçirdiği bir gündür. Bundan dolayı da kına eğlencesinde kimlerin olmasını ister ise onları çağırmalıdır. Bu kişiler arasında genel olarak gelinin arkadaşları, akrabaları, anne-babası, komşuları, damadın arkadaşları, ailesi, komşuları ve anne-babası bulunur.

Denildiği üzere düğün sahiplerinin istekleri doğrultusunda bu kişilere ekleme yapılabilir ya da istenilmeyen kişiler kına eğlencesine çağırılmayabilir. Kına eğlencesi genel olarak düğünden bir gün önce yapılan ve gelin olacak kişinin evden ayrılmasını hatırlatan bir eğlence türüdür. Bundan dolayı da bazı kına geceleri oldukça fazla hüzünlü geçer. Kişiler evlenir iken oldukça mutludur.

Düğün hazırlıkları yapan çiftlerimizde yorucu dönem ve mutlu bir süreç yaşanırken, bu heyecan yapılacak olan düğün, kına ve nişan hazırlıklarının nasıl olacağının düşünülmesi ve planlanması oldukça zaman almaktadır. 
Düğün hazırlıkları olarak baktığımızda özellikle kız tarafı tarafından yapılan kına gecesi için ufak bir telaş yaşanmaktadır. Her ailenin de istediği bir organizasyon olan kına gecesi, sorunsuz şekilde yapılmak istenir.
Seyr-i payitaht gemileri olarak biz sizlerin en mutlu günlerinizde sizinle olmaktan ve aynı zamanda kına gecenizin son derece ferah, huzurlu ve eğlence dolu bir ortamda kutlanması için yanınızdayız.

İstanbul boğazında kına gecesi ister misiniz?
Cevabınız evet  ise teknede kına gecesi organizasyonu hazırlanırken, herkesin en rahat şekilde eğlenmesi gönlünce oynaması ve gelinle damadın başta olmak üzere herkesin mutlu ayrılması oldukça fazlasıyla önemlidir. Kına gecesi kıyafetleri, kına süsleri, magnetler, kına takımları gibi tüm vazgeçilmeyen detayları katlanmadan teknede kına gecesi eğlencesi eksiksiz bir şekilde hazırlanması adına sizlerin yanınızdayız. Bunun yanı Boğazda kına gecesi organizasyonunda kına gecesinde dökülen gözyaşları sevinç gözyaşları halini alırken eşsiz manzara da bu geceye şahitlik edecektir. Üstelik sizin bu eğlenceniz Dolmabahçe sarayı, Küçüksu kasrı, Hisarlar gibi tarihi yapıtlarda şahitlik edecek.

İletişim

©2021.Tüm Hakları Saklıdır.

Mesaj Gönder
Tıkla Ara